22. ročník konference ODPADY A OBCE 2021 se uskutečnil ve dvou formátech. Vzhledem ke stále probíhajícím koronavirovým opatřením nebylo možné v červnu uskutečnit tradiční formát konference a proto se opakoval model z roku 2020 a konference byla pořádána v online formátu. Záznam konference je možno shlédnout na tomto odkaze.

.

Později v roce, konkrétně v září, se však konference konala znovu, a to již tradičně v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové.

.

Konference ODPADY A OBCE 2021 se uskutečnila pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Svazu měst a obcí ČR, Asociace krajů ČR, Hospodářské komory ČR a města Hradec Králové. Jako vždy se na ní setkali zástupci obcí a měst, veřejné správy a odborné veřejnosti. Diskutovalo se na ní řada aktuálních témat ze světa odpadového hospodářství.

.

V rámci konference proběhlo, jak je v minulých ročnících zvykem, také slavnostní vyhlášení výsledků soutěže obcí „O křišťálovou popelnici 2020“. V celorepublikovém klání jsou obce každoročně hodnoceny podle dosažených výsledků a míry aktivity v oblasti nakládání s komunálním odpadem, klíčovým kritériem je pak tříděný sběr využitelných složek odpadů.

.

Program již proběhlé konference ODPADY A OBCE 2021 včetně přepisu odborného programu je k dispozici níže.

.

PŘEPIS 1. konferenčního dne je k dispozici ke stažení ZDE.

.

PŘEPIS 2. konferenčního dne je k dispozici ke stažení ZDE.